در این سایت کتابخانه ی بزرگ فانتزی من و هم چنین داستانم قرار می گیرد

گروشام گرینچ

درباره ی کتاب

دیوید الیوت پدر و مادری ثروتمند و سخت گیر دارد و نمی تواند خواسته هاشان را برآورد. اخراج او از مدرسه شبانه روزی اشرافی که در آن درس می خوانده، مشکلاتش را چند برابر می کند. پدر سخت گیرش حاضر نیست او را به خاطر اخراج از مدرسه ببخشد و مادرش نمی داند باید چه کار کند. در چنین شرایطی مدرسه شبانه روزی مرموزی به نام گروشام گرینج اعلام می کند مایل است دیوید را جزو شاگردانش بپذیرد. این مدرسه که در جزیره ای دور از دسترس قرار دارد و فقط سالی یک بار پدر و مادرها می توانند با دعوت قبلی به آن بروند، به نظر آقای الیوت که تمایلی به دیدن دیوید ندارد، محلی عالی برای آموزش است. برای خود دیوید هم دوری از خانه و پذیرفته شدن در یک مدرسه کاملا مناسب است. اما وقتی دیوید به مدرسه جدید می رود، متوجه می شود شبیه هیچ یک از جاهایی که تا به حال دیده یا شنیده نیست.

گروشام‌ گرینج‌ مدرسه‌ای‌ عادی‌ نیست. در جزیره ای قرار دارد و فقط ناخدایی که بیشتر به رییس دزدان دریایی شبیه است، با قایق به آن رفت و آمد می کند. معلم هایی عجیب غریب مومیایی شکل و گرگینه ای دارد . مدیرشان دو سر دارد .

عده ای می گویند خانم جی کی رولینگ ایده ی هری پاتر را از روی گروشام گرینچ الهام گرفته است . زیرا از جهاتی خیلی به هم شبیه اند .

پیشنهاد من این است که حتما این کتاب را مطالعه کنید .


جلد اول - گروشام گرینچ

جلد دوم - گروشام گرینچ و جام نحس

گزارش تخلف
بعدی